Instruktor nauki jazdy kat. A, B, C, CE, D - 19.07.2024 r.            
blog header
admin
28.09.2022

Jak przygotować się do egzaminu na instruktora nauki jazdy?


Prowadzenie samochodu to Twoja pasja? Znajomość przepisów ruchu drogowego masz w małym palcu, a do tego lubisz uczyć innych? Jeżeli szukasz pomysłu na połączenie pasji, wiedzy oraz pracy, możesz zostać na przykład instruktorem nauki jazdy. Wystarczy, że skończysz odpowiedni kurs instruktorski i zdasz jeden z egzaminów instruktorskich. W zależności od wybranego kursu możesz uczyć kierowania pojazdami wielu różnych kategorii. W ofercie naszej platformy znalazły się kursy instruktora nauki jazdy samochodami, motocyklami, autobusami. Dowiedz się, jak skutecznie przygotować się na egzamin państwowy dla instruktora nauki jazdy i dołącz do osób ubiegających się o nowe kompetencje zawodowe!

Instruktor nauki jazdy – skuteczny kurs online

Posiadanie własnego samochodu, a co za tym idzie, prawa jazdy kategorii B, to współcześnie absolutny must have dla wielu osób. W związku z tym zawód instruktor nauki jazdy wciąż cieszy się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie groziło mu bezrobocie. Materiały szkoleniowe dla instruktorów nauki jazdy znajdziesz na platformie szkoleniowej pod adresem OSOlive.pl. Uczymy jak uczyć! Z nami uda Ci się przygotować do tego, aby zdać wybrany z egzaminów instruktorskich. Uzyskanie uprawnienia instruktora nauki jazdy pozwoli Ci zyskać zawód, który możesz wykonywać zarówno jako główne źródło dochodu, jak i jako pracę dodatkową.

Kto może zostać instruktorem nauki jazdy?

Instruktor nauki jazdy musi oczywiście posiadać prawo jazdy i co najmniej dwa lata doświadczenia za kierownicą w przypadku kategorii A lub B. Osoby karane, zwłaszcza za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, nie mogą pełnić funkcji instruktora. Przed zapisaniem się na kurs kierowania pojazdami musisz przejść specjalistyczne badania. Dopiero orzeczenie lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne pozwalają wziąć udział w kursie, a później czeka Cię egzamin dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy.

Jak przygotowujemy do egzaminu na instruktora nauki jazdy?

Szkolenie prowadzone przez naszą platformę internetową to innowacyjne rozwiązanie, zwłaszcza w zakresie komunikacji pomiędzy osobami szkolącymi się na instruktorów a naszymi wykładowcami. Kursy live streaming wymuszają niejako interakcje z obu stron ekranu. Nie jesteś jedynie biernym obserwatorem, możesz swobodnie zadawać pytania dotyczące nauki prowadzenia pojazdu. Wszystkie niezbędne materiały do nauki dla instruktorów nauki jazdy otrzymasz wraz z dostępem do platformy.

Szkolenia na kursie dotyczą nie tylko znajomości prawa drogowego oraz umiejętności kierowania pojazdami. To także metodyka i psychologia nauczania oraz prowadzenia zajęć z prawa jazdy kategorii A, B, C, D, BE oraz CE. Nasz kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Poza tym przeprowadzamy wewnętrzny egzamin na instruktora nauki, który pozwoli Ci zapoznać się ze sposobem przeprowadzania egzaminu tego typu, a także wskaże na ewentualne braki, które należy uzupełnić.

Co oferujemy w ramach przygotowania do egzaminu na instruktora prawa jazdy?

Nasza oferta to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ część teoretyczna odbywa się online, co pozwala Ci na znaczną oszczędność czasu. Dostarczamy wszystkie niezbędne do nauki materiały, a także pytania testowe pozwalające na dobre przygotowanie do egzaminu. To doskonała propozycja dla osób ubiegających się o uprawnienia instruktora nauki jazdy, które nie mają czasu na klasyczne kursy stacjonarne. U nas nauka możliwa jest z dowolnego miejsca, bez konieczności stawiania się w określonym czasie w siedzibie firmy. Dotyczy to oczywiście teoretycznej części szkolenia oraz egzaminu wewnętrznego.

W zależności od wybranego kursu, kandydatów na instruktorów czeka od 90 do ponad 200 teoretycznych godzin szkoleniowych online oraz nauki praktycznego przygotowania do bycia instruktorem. Praktykę odbywasz w wybranym ośrodku nauki jazdy i właśnie w nim otrzymujesz zaliczenie uprawniające Cię do przystąpienia do egzaminu: instruktor nauki na prawo jazdy wybranych kategorii.

Dlaczego właśnie OSOlive?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda osoba, która chce pracować jako instruktor nauki jazdy, ma czas na odbycie kursu stacjonarnego. Poza tym wiele osób nie ma bezpośredniego dostępu do profesjonalnych kursów dla instruktorów. Właśnie tacy kandydaci będą szczególnie zadowoleni z naszej oferty. Z nami skutecznie przygotujesz się do egzaminu na instruktora nauki jazdy. Przygotowujemy do tego, aby zdać bez problemów zarówno teoretyczną, jak i praktyczną część egzaminu. Prowadzimy szkolenia teoretyczne online , a praktykę wykonujesz w wybranym przez Ciebie OSK.

W trakcie szkoleń dowiesz się, jak wygląda wykonywanie czynności instruktora, poznasz metody uczenia kandydatów na prawo jazdy. Kursy dotyczą zarówno przepisów ruchu drogowego, jak i zagadnień takich jak obsługa pojazdu czy pierwsza pomoc w razie wypadków. Nasze kursy spełniają wymagania, jakie stawiane są przez wydział infrastruktury, dotyczy to szkoleń oraz samych kandydatów na instruktorów.